Na co zwrócić uwagę kupując klapki na basen?

Chroń stopy i siebie

Podczas wizyty na basenie warto zabezpieczać stopy i używać klapków, żeby chronić się przed poślizgnięciem na mokrej posadzce i kontaktem z groźnymi drobnoustrojami. Szczególne zagrożenie dla pływaków stanowi grzybica, którą trudno i długo się leczy. Trzeba dobrać dla siebie odpowiednie klapki na basen, żeby jak najlepiej spełniały swoje zadanie i nie obcierały stóp. Przyjrzyjmy się, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie butów basenowych.

Warto przymierzyć oglądane klapki na basen, aby dobrać odpowiedni dla siebie rozmiar obuwia. Zbyt luźne klapki spadną z nogi podczas szybszego ruchu i utrudnią swobodne chodzenie, natomiast za małe – będą obcierać stopy. To zaś doprowadzi nie tylko do bólu i odparzeń, ale także, zamiast chronić stopy przed infekcją, otworzy bakteriom dostęp poprzez ranki na skórze.

Ważna okaże się nie tylko długość klapków, ale także ich szerokość lub kształt. Niektórzy ludzie mają nietypowo ukształtowane stopy i buty o odpowiednim rozmiarze mogą uwierać ich na bokach lub na górnej powierzchni stopy. Zanim zdecydujemy się na zakup danego modelu, trzeba upewnić się, że konkretne klapki na basen będą leżały jak ulał na naszych stopach.

Podeszwa klapków musi wykazywać właściwości antypoślizgowe, gdyż od tego w dużej mierze zależy bezpieczeństwo ich użytkownika na mokrej podłodze pod prysznicami czy wokół basenu. Znakomicie sprawdzają się tu buciki z gumową podeszwą, natomiast plastikowe spody wykazują zwykle słabszą przyczepność do podłoża.

Odpowiednie dopasowanie

Klapki na basen trzeba dokładnie wymyć po wyjściu z pływalni, żeby nie mnożyły się na nich przywleczone drobnoustroje. Dobierzmy więc klapki tak, aby łatwo dało się je umyć mydłem i opłukać ich wszystkie powierzchnie.

Jeśli klapki planujemy wkładać nie tylko na pływalnię, ale również na plażę, warto zadbać, aby znosiły one wyższe temperatury. Rozgrzany słońcem piach potrafi być naprawdę gorący, a przecież nie chcemy, aby nasze klapki basenowe rozpadły się lub zdeformowały na stopach podczas przejścia wygrzaną plażą.

Kupując klapki na basen warto zwrócić uwagę na ich dopasowanie do stóp, łatwość czyszczenia, antypoślizgowe właściwości podeszwy i odporność materiału obuwia na wyższe temperatury. Dzięki temu pobyt na pływalni na pewno okaże się udany, a wygodne klapki basenowe zwiększą bezpieczeństwo i komfort ich użytkownika podczas uprawiania sportu.

Dziecko na basenie – o czym warto pamiętać.

1 Comments

  • Ja polecam firmę new balance. Najelspze klapki na świecie

    tomek
    30 czerwca 2021

Komentarze zamknięte