Jak zacząć pływać? Poznaj 5 kroków

Pływanie moduluje sylwetkę całego ciała. Pomaga też przy pracy nad wydolnością, a ponadto odpręża i sprawia, że po prostu czujemy się lepiej. Aby jednak zacząć należy kupić odpowiedni strój i umówić się na lekcję. Jak krok po kroku wdrożyć się w ten sport?

Zacznij od znalezienia pływalni

W większości miast także tych niewielkich można znaleźć basen. Zorientuj się, gdzie znajduje się Twój najbliższy. Warto również poczytać opinie na temat konkretnych pływalni (zwróć uwagę na higienę tych miejsc!). Sprawdź też panujące w swojej okolicy ceny, ponieważ te mogą znacznie się wahać. Niektóre miasta dofinansowują takie miejsca, przez co koszt godziny na basenie to zaledwie kilka złotych, ale w innych przypadkach czasem cena może wzrosnąć do 20 -30zł.

Zaplanuj, kiedy będziesz pływać

O ile latem pływanie nie jest problemem, o tyle zimą: już tak. Jeśli nie masz pływalni tuż pod domem, warto dojechać na nią samochodem. Zweryfikuj więc swój grafik i ustal dzień lub dni, w które możesz pozwolić sobie na tę aktywność. Nie ma sensu inwestować w sprzęt, który zmarnuje się tylko dlatego, że po prostu brakuje Ci czasu.

O czym trzeba pamiętać idąc na basen

Zakup strój kąpielowy

W następnej kolejności wybierz się do sklepu lub kup w sieci dopasowany strój kąpielowy. Pamiętaj, aby był wygodny. Aby dobrze Ci się pływało, unikaj strojów, które mają wiązane elementy. Te mogą rozpraszać Cię w trakcie ćwiczeń. Nie zapomnij też o czepku. Przydatne mogą być też okulary do ćwiczeń. Znajdujący się w wodzie chlor często powoduje szczypanie oczu i bez nich nauka może być utrudniona.

Zapisz się na zajęcia

Jeśli nie umiesz pływać, zapisz się na zajęcia grupowe lub indywidualne. Nie musisz być wyjątkowo dobrym pływakiem, ale dobrze jest poznać podstawowe techniki oraz zasady przebywania na basenie. W końcu pływanie może być niebezpieczne i odrobina teorii oraz praktyki pod okiem profesjonalisty na pewno Ci nie zaszkodzi. Dzięki temu będziesz również później czerpał większą satysfakcję z ćwiczeń.

Wybierz się samodzielnie na pływalnie

Masz już wybrany basen i strój. Nauczyłeś się pływać i wiesz, jak robić to bezpiecznie. Skoro tak teraz musisz zbudować w sobie nawyk regularnego pływania. Na szczęście kryte pływalnie są ogrzewane, dlatego niezależnie od pogody możesz korzystać z takiej możliwości. Nie minie zaś wiele czasu, a poczujesz, że naprawdę czujesz się lepiej. Pływanie między innymi dobrze wpływa na stawy, pomaga w odchudzaniu i koryguje wady postawy.

1 Comments

  • Super porady, ale nadal nie umiem pływwać niestety

    dariusz
    30 czerwca 2021

Komentarze zamknięte